Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

utorok, 27 februára, 2024

Najčastejšie využívané zariadenia na výrobu tlačenej reklamy

-

Aj keď v súčasnosti sa veľká časť marketingových aktivít firiem odohráva v online priestore, svoj význam má stále aj tlačená reklama. Aké rôzne zariadenia používajú reklamné agentúry na tvorbu tlačenej reklamy najčastejšie?

Sublimačná tlačiareň

V prvom rade vám určite napadnú rôzne typy tlačiarní. Len ich vymenovanie by stačilo na samostatný článok, preto spomenieme len jeden typ, ktorý bude podstatný pre jedno ďalšie zariadenie, ktoré spomenieme.

Ide o sublimačnú tlačiareň. Aj keď na prvý pohľad sa takéto tlačiarne ničím neodlišujú od bežných atramentových tlačiarní, nejde o úplne to isté. Sublimačné tlačiarne totižto využívajú špeciálny sublimačný atrament a prenosový papier, ktorý je určený na proces sublimácie.

Termolis

Už sme spomenuli, že sublimačné tlačiarne sú podstatné pre ďalšie zariadenie, ktoré je možné nájsť vo „výbave“ reklamných agentúr, ktoré sa zameriavajú na tlačenú reklamu. A rovnako sme spomenuli proces sublimácie. Práve o sublimáciu totiž v tom ďalšom zariadení ide.

Sublimácia, resp. sublimačná tlač sa vykonáva pomocou termolisu, ktorý sa niekedy „ľudovo“ nazýva aj tlačiareň na tričká. Okrem termolisov na ploché povrchy sú však často využívané aj termolisy na hrnčeky, či dokonca termolisy špeciálne určené na lopty.

Bez ohľadu na to, o aký typ termolisu ide, princíp fungovania je rovnaký. Do termolisu sa vloží produkt, na ktorý sa ide tlačiť, spolu s prenosovým papierom s grafickým motívom vytlačeným na spomínanej sublimačnej tlačiarni. Následne nastáva proces sublimácie, pri ktorom sa grafický motív tlačí na daný produkt.

Rezací ploter

V neposlednom rade je častou súčasťou výbavy reklamných agentúr aj kvalitný rezací ploter. Ide o zariadenie, ktoré slúži na orezávanie tlačenej reklamy alebo výrezy do rôznych materiálov ako plasty, fólie a iné. Plotre tak dokážu pomocou presného rezu vytvoriť požadovaný tvar, ktorý je potrebný pre ďalšie spracovanie.

PR článok

Ďalšie články

Štýlová bežkárska výstroj pre ženy

V súčasnom svete zdôrazňujúcom aktívny životný štýl a dobrovoľné úsilie o zdravie sa stáva bežkovanie pre ženy čoraz atraktívnejším...

Čo sa udialo na Slovenskej hudobnej scéne rapu za posledný rok?

Slovenská hudobná scéna má v posledných rokoch nezadržateľný vzostup, pričom rap a hip-hop získavajú stále väčšiu popularitu a stávajú...

Jeden z najrýchlejších športov sveta, bedminton

Hrali ste už šport, ktorý svojou rýchlosťou, obratnosťou a vzrušujúcimi momentmi patrí medzi najrýchlejšie disciplíny na svete? Odohráva sa...

Mýty a fakty o tepelných čerpadlách

O tepelných čerpadlách sa posledné roky hovorí stále viac. Okrem ich výhod a základných vlastností sa však občas objavia...
spot_img

Ďalšie články

Jeden z najrýchlejších športov sveta, bedminton

Hrali ste už šport, ktorý svojou rýchlosťou, obratnosťou a...

Najnovšie technológie a postupy v boji proti vráskam: Od botoxu po pokročilé metódy

V posledných rokoch sme boli svedkami revolučného pokroku v...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba