Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

štvrtok, 20 júna, 2024

Česko-slovenské vianočné filmy, stále živé v našich srdciach

-

Vianočné obdobie je čas, keď sa obrazovky televízorov a kiná plnia teplými príbehmi, ktoré nám prinášajú radostné sviatočné chvíle. V česko-slovenskom kultúrnom priestore existuje bohatá tradícia vianočných filmov, ktoré sa stali skutočnými pokladmi a stále žijú v našich srdciach. Pozrime sa na niekoľko týchto nezabudnuteľných diel, ktoré nám vytvárajú vianočnú atmosféru rok čo rok.

1. „Tri Oríšky pro Popelku“ (1973)

Tento český klenot sa stal neodmysliteľnou súčasťou vianočných tradícií. Adaptácia populárnej rozprávky o Popelke sa vyznačuje pôvabom, kvalitným príbehom a nádhernou vianočnou atmosférou. Obľúbené postavy, ako princezná Popelka a princ, spolu s vianočným zázrakom, vytvárajú film, ktorý sa stále teší obľube u všetkých generácií.

2. „S čerty nejsou žerty“ (1984)

Český film „S čerty nejsou žerty“ prináša do vianočnej ponuky komický príbeh, kde sa postava pána Čerta snaží narušiť vianočné plány. Vtipné situácie a kvalitné herecké výkony robia z tohto filmu výbornú voľbu pre tých, ktorí hľadajú kombináciu humoru a vianočnej atmosféry.

3. „Perinbaba“ (1985)

Slovenský film „Perinbaba“, inšpirovaný slovenskými ľudovými príbehmi, prináša do vianočnej krajiny rozprávkovú atmosféru. Príbeh o dobrej čarodejnici Perinbabe a mladom princovi spolu s nádhernou hudbou tvoria výnimočný zážitok, ktorý si divák ponechá v srdci.

4. „Anděl Páně“ (2005)

„Anděl Páně“ je český vianočný film, ktorý sa stal modernou klasikou. Príbeh o anjelovi, ktorý prichádza na Zem, aby pomohol trojici zanedbaných detí, kombinuje humorné momenty s dojímavými okamihmi. Tento film zosúladil tradičné vianočné hodnoty s moderným prístupom.

5.“S tebou mě baví svět“ (1982)

Slovenská „Vianočná Komedie“ prináša do obrazoviek vianočný príbeh plný humoru a dobrodružstva. Film sleduje príbehy troch rodín, ktoré sa stretávajú v horskom hoteli počas Vianoc. Konflikty a komické situácie, ktoré z toho vyplývajú, pridávajú filmu osobitý šarm.

Česko-slovenské vianočné filmy nám prinášajú nielen zábavu, ale aj spojenie s našou kultúrnou históriou. Tieto tradičné poklady stále žijú v našich srdciach, pretože nám prinášajú nielen vianočnú atmosféru, ale aj pocit príslušnosti a tradície, ktorý nám v sviatočnom období najviac chýba. A tak každý rok sa s radosťou vraciame k týmto filmom, aby sme si znovu užili ich kúzlo a vytvorili si nezabudnuteľné vianočné spomienky.

Ďalšie články

Ako vybrať misku pre domáceho miláčika?

Misky pre domácich miláčikov sú základným príslušenstvom, ktoré vám nesmie chýbať. Ich výber závisí na viacerých faktoroch vrátane toho,...

Štýlová bežkárska výstroj pre ženy

V súčasnom svete zdôrazňujúcom aktívny životný štýl a dobrovoľné úsilie o zdravie sa stáva bežkovanie pre ženy čoraz atraktívnejším...

Starostlivosť o vlasy počas horúcich letných dní

Leto je obdobím slnka, dovoleniek a nekonečných dobrodružstiev, no zároveň môže byť náročné pre naše vlasy. Vysoké teploty, UV...

Zdravé stravovanie. Ako si vytvoriť vyvážený jedálniček

V súčasnom uponáhľanom živote, kde je čas drahocenný a zdravý životný štýl na vzostupe, sa venujeme téme zdravého stravovania....
spot_img

Ďalšie články

Čo sú to lineárne vedenia a kde sa využívajú?

V rôznych odvetviach strojárstva (a nielen tam) sa často...

Výber správnej lyžiarskej výbavy. Kombinácia štýlu s funkčnosťou

V dnešnej dobe nie je výber lyžiarskej výbavy len...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba