Smartsvet.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

nedeľa, 21 júla, 2024

Starostlivosť o vlasy počas horúcich letných dní

-

Leto je obdobím slnka, dovoleniek a nekonečných dobrodružstiev, no zároveň môže byť náročné pre naše vlasy. Vysoké teploty, UV žiarenie, soľ z morskej vody a chlór z bazénov môžu vlasy výrazne poškodiť.

Preto je dôležité venovať im v letných mesiacoch zvýšenú starostlivosť. V tomto článku vám prinášame užitočné tipy a odporúčania, ako udržať vlasy zdravé a krásne počas horúcich letných dní.

Hydratácia vlasov

Hydratácia je kľúčovým faktorom pre zdravé vlasy, najmä počas leta, keď sú vystavené nadmernému slnečnému žiareniu a teplu. Suché vlasy sú náchylnejšie na poškodenie a lámavosť.

Tipy na hydratáciu vlasov

Používajte hydratačné šampóny a kondicionéry: Vyberajte si produkty s obsahom prírodných olejov a výťažkov, ktoré dodajú vlasom potrebnú vlhkosť. Pravidelné používanie hydratačných šampónov a kondicionérov pomáha udržiavať vlasy hebké a lesklé.

Aplikujte hydratačné masky: Raz týždenne si doprajte hlbokú hydratačnú masku, ktorá vaše vlasy vyživí do hĺbky. Maska by mala obsahovať ingrediencie ako avokádový olej, arganový olej alebo bambucké maslo.

Ochrana pred UV žiarením

Rovnako ako naša pokožka, aj vlasy potrebujú ochranu pred škodlivými UV lúčmi. Dlhodobé vystavenie slnku môže spôsobiť vyblednutie farby, suchosť a krehkosť vlasov.

Tipy na ochranu vlasov pred UV žiarením

Používajte produkty s UV filtrom: Na trhu sú dostupné špeciálne spreje, séra a oleje, ktoré obsahujú UV filter. Tieto produkty chránia vlasy pred škodlivým slnečným žiarením a pomáhajú udržiavať ich zdravé a lesklé.

Noste klobúky a šatky: Fyzická ochrana je jedným z najefektívnejších spôsobov, ako chrániť vlasy pred slnkom. Klobúky a šatky nielenže chránia vlasy, ale aj dodávajú vášmu vzhľadu štýlový nádych.

Starostlivosť o vlasy po plávaní

Plávanie v mori alebo v bazéne môže vlasy vysušiť a poškodiť vďaka obsahu soli a chlóru. Správna starostlivosť po plávaní je preto nevyhnutná.

Tipy na starostlivosť o vlasy po plávaní

Oplachujte vlasy čistou vodou: Po plávaní vždy opláchnite vlasy čistou vodou, aby ste z nich odstránili soľ alebo chlór. Týmto spôsobom zabránite vysušeniu a poškodeniu vlasov.

Používajte regeneračné produkty: Po plávaní aplikujte na vlasy regeneračný balzam alebo masku, ktorá pomôže obnoviť ich štruktúru a vyživiť ich.

Úprava dámskych účesov počas leta

Leto je skvelým obdobím na experimentovanie s účesmi. Či už preferujete jednoduché a praktické účesy alebo niečo extravagantnejšie, je dôležité vybrať si také, ktoré minimalizujú poškodenie vlasov.

Tipy na letné účesy

Voľné vrkoče a drdoly: Tieto účesy sú ideálne na letné dni, pretože udržujú vlasy mimo tváre a krku, čím vám pomáhajú udržiavať sa v chlade. Voľné vrkoče a drdoly tiež minimalizujú poškodenie vlasov v dôsledku ich stiahnutia.

Plážové vlny: Plážové vlny sú perfektným letným účesom, ktorý dodáva vlasom objem a textúru. Tento účes je jednoduchý na úpravu a nevyžaduje použitie tepelných nástrojov, čím chránite vlasy pred ďalším poškodením.

Používanie ochranných sprejov: Pred použitím akýchkoľvek tepelných nástrojov, ako sú žehličky alebo kulmy, aplikujte na vlasy ochranný sprej. Tieto produkty pomáhajú minimalizovať tepelnú záťaž a chránia vlasy pred poškodením.

Výživa vlasov zvnútra

Starostlivosť o vlasy by nemala byť zameraná iba na vonkajšie ošetrenie, ale aj na výživu zvnútra. Strava bohatá na vitamíny a minerály je kľúčom k zdravým a silným vlasom.

Tipy na výživu vlasov zvnútra

Konzumujte potraviny bohaté na vitamíny: Vitamíny ako A, C, D a E, ako aj biotín a zinok, sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov. Zaradenie potravín bohatých na tieto vitamíny, ako sú vajcia, orechy, listová zelenina a ryby, môže výrazne zlepšiť stav vašich vlasov.

Pite dostatok vody: Hydratácia je nevyhnutná nielen pre pokožku, ale aj pre vlasy. Denný príjem dostatočného množstva vody pomáha udržiavať vlasy hydratované a predchádzať ich lámavosti a suchosti.

Návšteva kaderníctva

Pravidelná návšteva kaderníctva je dôležitá pre udržanie zdravých vlasov. Profesionálna starostlivosť a poradenstvo môžu výrazne prispieť k lepšiemu vzhľadu a zdraviu vašich vlasov počas leta.

Tipy na návštevu kaderníctva

Strihanie končekov: Pravidelné strihanie končekov je nevyhnutné pre odstránenie poškodených a rozštiepených končekov. Doporučuje sa navštíviť kaderníka každých 6-8 týždňov.

Profesionálne ošetrenia: Kaderníctva ponúkajú rôzne ošetrenia, ktoré môžu výrazne zlepšiť stav vašich vlasov. Hĺbková regenerácia, keratínové ošetrenie alebo olejové masky môžu pomôcť obnoviť poškodené vlasy a dodať im potrebnú výživu.

Starostlivosť o vlasy počas horúcich letných dní vyžaduje zvýšenú pozornosť a správne zvolenú starostlivosť. Dodržiavaním našich tipov a odporúčaní môžete zabezpečiť, že vaše vlasy zostanú zdravé, hydratované a krásne aj počas leta. Nezabudnite na pravidelnú hydratáciu, ochranu pred UV žiarením a výživu zvnútra, aby ste mohli naplno užiť slnečné dni bez obáv o svoje vlasy.

Pre viac informácií a odborné rady navštívte Klier, kde nájdete širokú škálu produktov a služieb pre starostlivosť o vlasy.

PR článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Mýty a fakty o tepelných čerpadlách

O tepelných čerpadlách sa posledné roky hovorí stále viac. Okrem ich výhod a základných vlastností sa však občas objavia...

Česko-slovenské vianočné filmy, stále živé v našich srdciach

Vianočné obdobie je čas, keď sa obrazovky televízorov a kiná plnia teplými príbehmi, ktoré nám prinášajú radostné sviatočné chvíle....

Najpoužívanejšie mechanické prídavné zariadenia pre VZV

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú veľmi všestrannými pomocníkmi v rôznych skladoch, či výrobných halách. A to už v základnom vyhotovení....

Fotovoltika do domu: Pozrieme sa na výhody tejto modernej technológie vykurovania domácnosti

Fotovoltika je jednou z najmodernejších a najefektívnejších technológií pre výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. S rastúcimi cenami energií...
spot_img

Ďalšie články

Najlepšie rodinné filmy za rok 2023

Rok 2023 prinesol svetu kinematografie množstvo nových rodinných filmov,...

Slovenská tradičná kuchyňa: Poctivé bryndzové halušky

Slovenská tradičná kuchyňa je plná lahôdok a jedinečných pokrmov,...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba