Smartsvet.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

nedeľa, 21 júla, 2024

Vianoce za dverami! Očakávané vianočné filmy, ktoré nám spríjemnia sviatky

-

Sviatky sú obdobím radosti, lásky a oddychu, a neodmysliteľnou súčasťou tejto atmosféry sú aj vianočné filmy. Každý rok nám filmoví tvorcovia prinášajú nové príbehy plné tepla, humoru a vianočnej mágie. Vianočná sezóna sa pomaly začína, a neexistuje lepší spôsob, ako si spríjemniť chvíle s rodinou alebo priateľmi, než zhlboka sa ponoriť do sveta vianočných filmov. Pre tých, ktorí hľadajú perfektný film na pozeranie počas týchto sviatkov, ani tento rok nie je výnimkou, a tu je niekoľko filmov, na ktoré sa už tešíme, aby nám spríjemnili vianočné sviatky.

„A Boy Called Christmas“ Fantasy príbeh o malom chlapcovi, ktorý sa vydáva na dobrodružnú cestu za severským Pánom Vianoc. S podmanivými vizuálnymi efektmi a pútavým príbehom by mohol tento film oslovovať všetky vekové kategórie.

„Happiest Season“ Kristen Stewart a Mackenzie Davis hrajú hlavné úlohy v tejto romanticko-komediálnej vianočnej komédii. Príbeh o tom, ako vyvolať vianočnú atmosféru aj v takých situáciách, kedy by sme to najmenej očakávali.

„Jingle Jangle: A Christmas Journey“ Fantasy hudobný príbeh o rozvetvujúcej sa rodine, ktorá znovu objavuje ztracené vzťahy a vianočnú magiu. Farbami a hudbou oplývajúci film by mal priniesť pohodovú a inšpiratívnu vianočnú atmosféru.

„Sám doma“ (Home Alone, 1990) Klasika, ktorá nám prináša dobrodružstvá malého Kevina, ktorý zostane sám doma počas Vianoc. Jeho zápasy s lumpami a zároveň aj komické situácie robia z tohto filmu neodmysliteľnú súčasť vianočného programu.

„Grinch: Zloduch zo západu“ (How the Grinch Stole Christmas, 2000) Jim Carrey sa vo svojom jedinečnom štýle predstavuje ako Grinch, zelený tvor, ktorý nenávidí Vianoce. Jeho transformácia z mrzutého zloducha na srdcervúce postavičky prináša výnimočný vianočný príbeh.

„Polar Express“ (2004) Vianočný vlak, ktorý nás zavedie do krajiny divov a zázrakov. Táto animovaná pohádka zohráva na strunách našich detinských snov a prináša nám dávku vianočnej kúzelnosti.

„Kto na nás príde o Vianociach?“ (Love Actually, 2003) Skladba niekoľkých príbehov, ktoré sa prelínajú pred Vianocami v Londýne. Romantika, humor a ľudskosť robia z tohto filmu ideálny výber pre tých, ktorí hľadajú vianočnú atmosféru.

„Elf“ (2003) Will Ferrell sa predstavuje ako človek vychovaný elfmi, ktorý sa vydáva do New Yorku, aby našiel svojich skutočných rodičov. Komické situácie a nevinný humor robia z tohto filmu vynikajúci rodinný zážitok.

„Vianocný príbeh“ (A Christmas Carol, 2009) Adaptácia klasického príbehu Charlese Dickensa, ktorý nám pripomína hodnoty vianočnej doby. Vynikajúca animácia a posolstvo príbehu robia tento film vhodným pre všetky vekové skupiny.

„Čas na lásku a darčeky“ (The Holiday, 2006) Rozhodli ste sa na Vianoce ujsť od bežného života? Tento film o výmene domov ponúka romantiku, humor a zároveň pohodu, ktorú oceníte pri kozube a pod dekou.

Každý z týchto filmov prinesie do naších domovov vianočnú atmosféru, či už prostredníctvom veselých príbehov, kúzelných dobrodružstiev alebo romantických momentov. Nech už je váš vkus akýkoľvek, na vianočné filmy si prídeme v tomto období vždy! Takže, si zabezpečte hrnček horúceho kakaa, zahrejte sa pri kozube a nechajte sa pohltiť vianočnými príbehmi, ktoré nám tento rok ponúkajú filmovejšie svety. Nemôžeme zabudnúť, že táto sezóna nie je iba o darčekoch, ale aj o zdieľaní šťastných chvíľ s tými, ktorých máme radi. Tieto vianočné filmy nám vytvárajú prostredie, v ktorom sa môžeme spolu smiať, cítiť a byť spolu. Veselé a pohodlne strávené sviatky!

Ďalšie články

Česko-slovenské vianočné filmy, stále živé v našich srdciach

Vianočné obdobie je čas, keď sa obrazovky televízorov a kiná plnia teplými príbehmi, ktoré nám prinášajú radostné sviatočné chvíle....

Akumulátorové náradie, ktoré nesmie chýbať v dielni žiadneho kutila

Každý domáci majster, či kutil potrebuje vo svojej dielni kvalitné vybavenie. Základ celkom určite tvorí klasické ručné náradie, ale...

Historický vývoj slovenskej hudby. Od ľudových piesní po moderné žánre

Slovenská hudba je bohatá a rozmanitá ako samotná krajina. Pohľad na jej historický vývoj, od tradičných ľudových piesní až...

Najnovšie technológie a postupy v boji proti vráskam: Od botoxu po pokročilé metódy

V posledných rokoch sme boli svedkami revolučného pokroku v technológiách a postupoch zameraných na vyhladenie vrások a omladenie pokožky....
spot_img

Ďalšie články

Jeden z najrýchlejších športov sveta, bedminton

Hrali ste už šport, ktorý svojou rýchlosťou, obratnosťou a...

Využitie vibračných podávacích systémov v automatizácii výroby

Automatizácia výroby je jedným z kľúčových faktorov, ktoré umožňujú...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba