Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

štvrtok, 20 júna, 2024

Najpoužívanejšie mechanické prídavné zariadenia pre VZV

-

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú veľmi všestrannými pomocníkmi v rôznych skladoch, či výrobných halách. A to už v základnom vyhotovení. Na každý VZV je však možné dokúpiť viacero druhov mechanických prídavných zariadení, ktoré ďalej vylepšujú alebo rozširujú jeho využitie. Ktoré sú tie najpoužívanejšie?

Predĺženia vidlíc a montážne plošiny

Začneme predĺženiami vidlíc. Tie sa skvelo hodia pri manipulácii s nákladom väčšej dĺžky, ktorý základné nosné vidlice príliš presahuje. Tiež je vďaka ním možné vyložiť celý kamión z jednej strany.

Predĺženia vidlíc sú typickým príkladom vylepšenia „funkcie“ vysokozdvižného vozíka. Existujú však aj také mechanické prídavné zariadenia, ktoré dávajú vysokozdvižným vozíkom úplne nové spôsoby využitia.

Medzi také patria aj montážne plošiny (resp. klietky). S nimi sa vysokozdvižné vozíky stávajú praktickými pomocníkmi pri rôznych prácach, ktoré nie je možné vykonávať zo zeme. Ak si naviac zaobstaráte variant na pojazdových priemyselných kolieskach, bude možné takúto plošinu/klietku na pracovisku jednoducho presúvať aj bez vozíka.

Zhrňovacie radlice a žeriavové ramená a závesy

Výrazným rozšírením využiteľnosti môže byť aj zhrňovacia radlica na VZV. Keďže je zima, tak je aktuálne využitie takýchto radlíc (a VZV) ako pomoci pri urýchlení údržby areálu firmy. Využiteľné sú však aj vo firmách, kde je potrebné odhŕňať rôznorodý sypký materiál.

Ak by sme sa mali vrátiť k manipulácii s nákladom, často sa využívajú aj žeriavové ramená. Uchytiť je ich možné na nosnú dosku vysokozdvižného vozíka, ale tiež na nosné vidlice. Zdvíhacie možnosti vysokozdvižného vozíka sú so žeriavovými ramenami ešte viac rozšírené.

Podobne sú na tom aj žeriavové závesy. Existujú v prevedeniach s nasunutím na jednu alebo obe nosné vidlice vysokozdvižného vozíka. So žeriavovým závesom sa z vysokozdvižného vozíka môže stať napr. nosič trakčnej batérie.

PR článok

Ďalšie články

Akumulátorové náradie, ktoré nesmie chýbať v dielni žiadneho kutila

Každý domáci majster, či kutil potrebuje vo svojej dielni kvalitné vybavenie. Základ celkom určite tvorí klasické ručné náradie, ale...

Máte e-shop a chcete svoje služby vylepšiť alebo zhodnotiť? Infolinka je riešenie

V dnešnej dobe internetového obchodovania je získanie a udržanie spokojných zákazníkov kľúčovým faktorom pre úspech. E-shopy sa musia neustále...

Slovenská tradičná kuchyňa: Poctivé bryndzové halušky

Slovenská tradičná kuchyňa je plná lahôdok a jedinečných pokrmov, ktoré ospevujú bohatú dedičinu a historický duch tohto národa. Jedným...

Vianoce za dverami! Očakávané vianočné filmy, ktoré nám spríjemnia sviatky

Sviatky sú obdobím radosti, lásky a oddychu, a neodmysliteľnou súčasťou tejto atmosféry sú aj vianočné filmy. Každý rok nám...
spot_img

Ďalšie články

Slovenské vianočné tradície. Kulinárske potešenie počas sviatkov

Vianoce na Slovensku nie sú len obdobím veselých výzdob...

Základné riadiace jednotky v moderných autách

Moderné automobily sú oveľa zložitejšie ako ich predchodcovia. Zoberte...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba