Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

utorok, 27 februára, 2024

Najpoužívanejšie mechanické prídavné zariadenia pre VZV

-

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú veľmi všestrannými pomocníkmi v rôznych skladoch, či výrobných halách. A to už v základnom vyhotovení. Na každý VZV je však možné dokúpiť viacero druhov mechanických prídavných zariadení, ktoré ďalej vylepšujú alebo rozširujú jeho využitie. Ktoré sú tie najpoužívanejšie?

Predĺženia vidlíc a montážne plošiny

Začneme predĺženiami vidlíc. Tie sa skvelo hodia pri manipulácii s nákladom väčšej dĺžky, ktorý základné nosné vidlice príliš presahuje. Tiež je vďaka ním možné vyložiť celý kamión z jednej strany.

Predĺženia vidlíc sú typickým príkladom vylepšenia „funkcie“ vysokozdvižného vozíka. Existujú však aj také mechanické prídavné zariadenia, ktoré dávajú vysokozdvižným vozíkom úplne nové spôsoby využitia.

Medzi také patria aj montážne plošiny (resp. klietky). S nimi sa vysokozdvižné vozíky stávajú praktickými pomocníkmi pri rôznych prácach, ktoré nie je možné vykonávať zo zeme. Ak si naviac zaobstaráte variant na pojazdových priemyselných kolieskach, bude možné takúto plošinu/klietku na pracovisku jednoducho presúvať aj bez vozíka.

Zhrňovacie radlice a žeriavové ramená a závesy

Výrazným rozšírením využiteľnosti môže byť aj zhrňovacia radlica na VZV. Keďže je zima, tak je aktuálne využitie takýchto radlíc (a VZV) ako pomoci pri urýchlení údržby areálu firmy. Využiteľné sú však aj vo firmách, kde je potrebné odhŕňať rôznorodý sypký materiál.

Ak by sme sa mali vrátiť k manipulácii s nákladom, často sa využívajú aj žeriavové ramená. Uchytiť je ich možné na nosnú dosku vysokozdvižného vozíka, ale tiež na nosné vidlice. Zdvíhacie možnosti vysokozdvižného vozíka sú so žeriavovými ramenami ešte viac rozšírené.

Podobne sú na tom aj žeriavové závesy. Existujú v prevedeniach s nasunutím na jednu alebo obe nosné vidlice vysokozdvižného vozíka. So žeriavovým závesom sa z vysokozdvižného vozíka môže stať napr. nosič trakčnej batérie.

PR článok

Ďalšie články

Výber správnej lyžiarskej výbavy. Kombinácia štýlu s funkčnosťou

V dnešnej dobe nie je výber lyžiarskej výbavy len o praktickosti a funkčnosti, ale aj o štýle. V tomto...

Výber podložky na cvičenie – toto je najdôležitejšie

Začínate s cvičením a uvažujete, že by sa vám hodila podložka na cvičenie? Na trhu existuje pestrá ponuka podložiek,...

Mýty a fakty o tepelných čerpadlách

O tepelných čerpadlách sa posledné roky hovorí stále viac. Okrem ich výhod a základných vlastností sa však občas objavia...

Slovenská tradičná kuchyňa: Poctivé bryndzové halušky

Slovenská tradičná kuchyňa je plná lahôdok a jedinečných pokrmov, ktoré ospevujú bohatú dedičinu a historický duch tohto národa. Jedným...
spot_img

Ďalšie články

Ako cvičenie ovplyvňuje fyzické aj duševné zdravie

Zdravý životný štýl je dnes viac než len módnym...

Aké športy sú najvhodnejšie pre malé deti?

Fyzická aktivita je pre deti veľmi dôležitá. Pomáha im...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba