Smartsvet.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

nedeľa, 21 júla, 2024

Ako skombinovať ratanový nábytok s aktuálnymi trendmi?

-

V interiéri a exteriéri dnes prevláda niekoľko trendov, ktoré uľahčujú celý proces zariaďovania a zaručujú tie najkrajšie výsledky. Kým minimalizmus vás poteší čistotou a jednoduchosťou, vidiecky štýl si zamilujete najmä kvôli domácej atmosfére. Vybrali ste si jeden z populárnych trendov do svojej záhrady a premýšľate, ako doň zakomponovať ratanový nábytok? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Minimalizmus

Nadčasový a jedinečný. Presne taký je minimalizmus, ktorý využíva minimum doplnkov a orientuje sa predovšetkým na prírodné materiály. Ak ste sa preň rozhodli, pri nákupe ratanového záhradného nábytku sa zamerajte na jednoduché kúsky s čistými líniami a pravidelnými tvarmi.

Vhodnou voľbou sú aj ratanové doplnky, no namiesto viacerých malých kúskov vyberte dva až tri väčšie. Takýmto spôsobom si zaručíte, že balkón či altánok bude otvorený a vzdušný. A čo farby? V minimalizme prevládajú odtiene ako biela, sivá a béžová, ktoré vedia priestor opticky zväčšiť. Poobzerajte sa preto po ratanových sedačkách, kreslách alebo stoloch v bledších tónoch.

Industriálny štýl

Industriálny štýl preferuje tmavé farby a materiály ako je sklo, kameň alebo tehla, kvôli čomu môže pôsobiť chladne a neosobne. Tomuto efektu sa však viete ľahko vyhnúť využitím teplejších prvkov z ratanu.

Stávkou na istotu je ratanové sedenie v čiernej, hnedej alebo sivej, ktoré doplníte o ratanový konferenčný stôl v rovnakej farbe a s doskou z tvrdeného skla.

V spojitosti s doplnkami sa držte rovnakých pravidiel ako pri minimalizme. Ich počet by mal byť minimálny. Zároveň platí, že namiesto menších dekorácií by ste sa mali poobzerať po masívnejších kúskoch. Na balkóne či v záhrade krásne vyniknú napríklad ratanové taburetky alebo úložné boxy. 

Vidiecky štýl

Do vidieckeho štýlu zakomponujete ratanový nábytok najjednoduchšie. Charakteristický je totižto tým, že v ňom prevládajú prírodné materiály, s ktorými si rozumie ako prírodný, tak aj umelý ratan.

Plusom vidieckeho štýlu je tiež to, že nelimituje počet doplnkov ako minimalizmus alebo industriálny štýl. Pokojne tak upustite uzdu svojej fantázii a kombinujte kúsky rôznych tvarov a veľkostí.

Z farieb vo vidieckom štýle prevládajú skôr svetlejšie odtiene hnedej a béžovej, do ktorých by ste mali ladiť aj záhradný nábytok a doplnky. Okrem toho sa nebojte použiť ani zariadenie s nepravidelnými tvarmi alebo so zaujímavými detailmi, ako sú napríklad výrazné nožičky.

Vintage štýl

Vintage štýl je hravý a plný farieb. Odkazuje na predchádzajúce dekády a využíva starožitné prvky, ktoré vedia dokonale kontrastovať s moderným ratanovým nábytkom. Ten by mal byť skôr jednoduchší, bez zbytočného zdobenia a v hnedom alebo čiernom sfarbení.

Ak si zvolíte ratanové sedenie, doplňte ho mäkkými vankúšmi a poduškami v sýtych farbách. Výborná je červená, oranžová, zelená alebo modrá. Prípadne ho skrášlite dekami a prehozmi, ktoré v neskorších večerných hodinách použijete aj na prikrytie.

Stredomorský štýl

Stredomorský štýl vytvára v záhrade a na terase príjemnú dovolenkovú atmosféru. Známy je tým, že preferuje farby ako biela a sivá, v ktorých by mal byť odetý aj ratanový nábytok. Bledé tóny spravidla podčiarkujú ešte modré a zelené akcenty. Tie do celku prinesiete napríklad vo forme textilu.Ak nábytok už máte a stredomorský štýl chcete doplniť len zaujímavou ratanovou dekoráciou, zvážte nákup ratanového úložného boxu. Ten skrášli okolie a zároveň vám poskytne priestor na odloženie vankúšov alebo prehozov. Vhodné sú však aj vysoké ratanové črepníky alebo taburetky, na ktoré budete môcť usadiť svoju návštevu.

PR článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Voľný čas v záhrade: Pripravte sa na leto s bazénmi a vírivkami

Leto je tu a s ním aj nekonečné možnosti, ako si užiť voľný čas vo vlastnej záhrade. Či už...

Čo sa udialo na Slovenskej hudobnej scéne rapu za posledný rok?

Slovenská hudobná scéna má v posledných rokoch nezadržateľný vzostup, pričom rap a hip-hop získavajú stále väčšiu popularitu a stávajú...

Štýlová bežkárska výstroj pre ženy

V súčasnom svete zdôrazňujúcom aktívny životný štýl a dobrovoľné úsilie o zdravie sa stáva bežkovanie pre ženy čoraz atraktívnejším...

Fotovoltika do domu: Pozrieme sa na výhody tejto modernej technológie vykurovania domácnosti

Fotovoltika je jednou z najmodernejších a najefektívnejších technológií pre výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. S rastúcimi cenami energií...
spot_img

Ďalšie články

Najlepšie rodinné filmy za rok 2023

Rok 2023 prinesol svetu kinematografie množstvo nových rodinných filmov,...

Slovenské vianočné tradície. Kulinárske potešenie počas sviatkov

Vianoce na Slovensku nie sú len obdobím veselých výzdob...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba