Smartsvet.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

nedeľa, 21 júla, 2024

Ako vybrať misku pre domáceho miláčika?

-

Misky pre domácich miláčikov sú základným príslušenstvom, ktoré vám nesmie chýbať. Ich výber závisí na viacerých faktoroch vrátane toho, aké zviera vlastníte, koľko miesta na misku máte a koľko do nej chcete investovať. Na čo ďalšie ešte myslieť? Pripravili sme si tipy, ktoré vám pomôžu pri nákupe misky pre psov a mačky.

Typ misky

Misky pre psov a mačky môžeme deliť do niekoľkých základných skupín, ktorými sú:

Klasické misky

Ide o bežný typ misky, ktorý na trhu nájdete v širokom zastúpení. K dispozícii sú rôzne veľkosti, dizajny aj tvary. Platí, že takéto misky je ideálne zaobstarať aspoň dve – jednu na vodu a druhú na krmivo.

Výbornou voľbou sú misky s protišmykovou úpravou. Tie po podlahe nebudú cestovať a domácemu miláčikovi sa z nich bude krmivo konzumovať oveľa jednoduchšie. V prípade, že by miska protišmykovú úpravu nemala, odporúčame kúpiť špeciálnu podložku.

Dvojmisky

Praktické riešenie do každej domácnosti. Dvojmisky sú buď pevne spojené, alebo sú umiestnené v stojane, ktorý uľahčuje konzumovanie granúl a iného krmiva veľkým psím plemenám.

Mínusom tohto riešenia je len to, že keď si zaobstaráte spojené prevedenie, pri výmene vody budete musieť vysypať aj krmivo. Lepšie je preto staviť na dvojmisky s vyberateľnými nádobami.

Automatické kŕmidlo

Drahšie, no veľmi praktické riešenie, ktoré sa o psa alebo mačku postará aj počas vašej neprítomnosti. Jeho zásobník je spravidla dostatočne veľký na to, aby ste doň mohli nasypať granule hneď na niekoľko dní.

Automatické kŕmidlo sa zapája priamo do siete, no malo by mať aj možnosť vloženia záložných batérií. Tie sa použijú v prípade výpadku prúdu.

Fontána

Domácim miláčikom zaručuje nepretržitý prísun čerstvej a čistej vody. Psov alebo mačky dokáže tiež motivovať k tomu, aby viac pili. V porovnaní s klasickými miskami ide o väčšiu investíciu, no rozhodne sa oplatí.

Materiál misky

Miska pre domáceho miláčika môže byť vyrobená z viacerých materiálov:

  • Nerez – odolný materiál, ktorý je vhodný dovnútra aj von. Ľahko sa čistí a pes ho len tak nedohryzie. Mnohé misky z nerezu majú pogumovanú úpravu, ktorá ich drží na jednom mieste.
  • Plast – pevný materiál, ktorý využijete vonku aj vnútri. Niekedy je doplnený pogumovaním. Má viaceré farebné prevedenia a je cenovo dostupný.
  • Keramika – misky z nej vyzerajú moderne a elegantne. Skvelo tak dopĺňajú najmä interiér. Charakteristické sú vyššou hmotnosťou, takže na to, aby sa nepohybovali, nepotrebujú pogumovanie.
  • Bambus – ekologický materiál, ktorý je vhodný aj pre citlivejších domácich miláčikov s alergiami. Ľahko sa čistí a je vysoko odolný.
  • Betón – pevný a ťažký materiál, ktorý v mnohom pripomína keramiku. Misky sú moderné a pri používaní sa nešmýkajú.
  • Silikón – zdravotne neškodný materiál, ktorý sa jednoducho čistí a má dlhú životnosť. Misky vyrobené z neho majú rôzne tvary a farebné prevedenia.

Objem misky

Objem je parameter, ktorý by ste mali sledovať hlavne pri kúpe misky pre psa. Držať sa pritom môžete týchto odporúčaní:

  • Malé plemená (jazvečík, čivava) – vyberte im misky s objemom od 0,2 do 0,5 litra.
  • Stredné plemená (kokeršpaniel, pudel) – najlepšia je miska s objemom od 0,7 do 1 litra.
  • Veľké plemená (nemecký ovčiak, labrador) – vhodné sú misky s objemom od 1 do 1,7 litra.
  • Extra veľké plemená (vlkodav, nemecká doga) – zvoľte najväčšie možné misky s objemom viac ako 2 litre.

Umiestnenie a výška

Misky by ste mali položiť na miesto, kde bude mať váš domáci miláčik pokoj. Zároveň sa uistite, že dané miesto je ľahko dostupné a zviera má k nemu prístup po celý deň.Výška umiestnenia závisí na samotnom zvierati. Mačkám vo väčšine prípadov stačia misky položené na zemi. To isté platí aj pre menšie a stredne veľké plemená psov. Na druhej strane veľkým plemenám ako je nemecká doga či vlkodav by ste mali zaobstarať stojan na misky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Ďalšie články

Akumulátorové náradie, ktoré nesmie chýbať v dielni žiadneho kutila

Každý domáci majster, či kutil potrebuje vo svojej dielni kvalitné vybavenie. Základ celkom určite tvorí klasické ručné náradie, ale...

Využitie vibračných podávacích systémov v automatizácii výroby

Automatizácia výroby je jedným z kľúčových faktorov, ktoré umožňujú podnikom dosahovať vyššiu efektivitu, presnosť a konzistentnú kvalitu výrobkov. Jedným...

Najlepšie rodinné filmy za rok 2023

Rok 2023 prinesol svetu kinematografie množstvo nových rodinných filmov, ktoré okúzlia a zaujmú nielen deti, ale aj dospelých. Tieto...

Vianoce za dverami! Očakávané vianočné filmy, ktoré nám spríjemnia sviatky

Sviatky sú obdobím radosti, lásky a oddychu, a neodmysliteľnou súčasťou tejto atmosféry sú aj vianočné filmy. Každý rok nám...
spot_img

Ďalšie články

Ako začať s meditáciou: Jednoduchý sprievodca pre začiatočníkov

Meditácia je starodávnou praxou, ktorá poskytuje mentálny pokoj, zlepšuje...

Sú garniže stále v móde? A aké je ich využitie

V súčasnom svete interiérového dizajnu, kde sa trendy neustále...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba