Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

štvrtok, 20 júna, 2024

Dve účinné riešenia pre zlepšenie akustiky v interiéri

-

Dosahovanie zvukového komfortu v interiéri sa nám väčšinou spája so zvukovou izoláciou, ktorá zabraňuje, aby do danej miestnosti alebo iného priestoru prenikali nežiaduce zvuky z okolia. Niekedy však problém vzniká priamo v tejto miestnosti, či priestore.

Ecophon

Týmto „vnútorným“ problémom je príliš veľká ozvena a celkovo zlá akustika v miestnosti. Dobrou správou je, že ide o problém, ktorý má aj účinné riešenie. Špeciálne na riešenie tohto problému v kanceláriách a iných pracoviskách je tu Ecophon.

Ide o výrobcu akustických panelov a kazetových stropov určených na zlepšenie akustiky a elimináciu ozveny so špecializáciou na kancelárske priestory a pracoviská všeobecne. Zlepšením akustiky na pracovisku dosiahnete väčšiu pohodu zamestnancov, ktorá zase vedie k zvýšeniu ich produktivity.

Akustické panely a kazetové stropy Ecophon sú dostupné v 11 rôznych triedach, z ktorých každá sa zameriava na iné špecifické požiadavky. Máte tak istotu, že Ecophon má ideálne riešenie aj pre vašu situáciu.

WoodLam

Alternatívou k spomínaným panelom a kazetovým stropom môžu byť akustické drevené lamely WoodLam. Ich použitie je možné nielen na strop, ale aj na stenu. Povrch majú potiahnutý kvalitnou dyhou, preto sú obľúbené nielen v pracovnom prostredí, ale aj v domácnostiach. Takáto účinná lamelová stena nielen skvelo funguje, ale aj skvelo vyzerá.

Súčasťou panelov je aj akustická podložka ProReverba, na ktorú sú lamely uchytené. Pri prispôsobovaní dizajnu je možné okrem farby dyhy vybrať aj farbu podložky, vďaka čomu je možné vytvoriť kombináciu, ktorá sa hodí do akéhokoľvek interiéru.

Čo sa dizajnu týka, výhodou panelov WoodLam je aj to, že môžu byť zhotovené v dĺžke až 2,78 m. Vďaka tomu je možné sa na väčšine stien vyhnúť ich spájaniu a zachovať tak absolútne čistý vzhľad bez spojov.

PR článok

Ďalšie články

Najnovšie technológie a postupy v boji proti vráskam: Od botoxu po pokročilé metódy

V posledných rokoch sme boli svedkami revolučného pokroku v technológiách a postupoch zameraných na vyhladenie vrások a omladenie pokožky....

Najlepšie rodinné filmy za rok 2023

Rok 2023 prinesol svetu kinematografie množstvo nových rodinných filmov, ktoré okúzlia a zaujmú nielen deti, ale aj dospelých. Tieto...

Najpoužívanejšie mechanické prídavné zariadenia pre VZV

Vysokozdvižné vozíky (VZV) sú veľmi všestrannými pomocníkmi v rôznych skladoch, či výrobných halách. A to už v základnom vyhotovení....

Akumulátorové náradie, ktoré nesmie chýbať v dielni žiadneho kutila

Každý domáci majster, či kutil potrebuje vo svojej dielni kvalitné vybavenie. Základ celkom určite tvorí klasické ručné náradie, ale...
spot_img

Ďalšie články

Čo sú to lineárne vedenia a kde sa využívajú?

V rôznych odvetviach strojárstva (a nielen tam) sa často...

Ako cvičenie ovplyvňuje fyzické aj duševné zdravie

Zdravý životný štýl je dnes viac než len módnym...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba