Svetaktivit.sk | Svetoutdoor.sk | Vozimesa.sk | Svetcestovatela.sk | Stramag.sk | Extravagante.sk

štvrtok, 23 mája, 2024

Akumulátorové náradie, ktoré nesmie chýbať v dielni žiadneho kutila

-

Každý domáci majster, či kutil potrebuje vo svojej dielni kvalitné vybavenie. Základ celkom určite tvorí klasické ručné náradie, ale iba pri ňom to neostáva. Využitie celkom určite nájde aj praktické akumulátorové náradie. Čo z tejto kategórie nesmie v každej poriadnej domácej dielni chýbať?

Vŕtací skrutkovač alebo jeho alternatíva

Začneme zrejme najobľúbenejším akumulátorovým náradím, vŕtacím skrutkovačom. Môžete ním vŕtať do rôznych materiálov a tiež ho využívať na uťahovanie skrutiek. Alternatívou k vŕtacím skrutkovačom môžu byť akumulátorové rázové uťahováky. Tie sú skonštruované výlučne na skrutkovanie, ktoré však robia efektívnejšie. Je tak na každom kutilovi, aby sa rozhodol, čo mu viac vyhovuje.

Vhodný typ píly

Praktickosť akumulátorového náradia skvelo ilustrujú aj užitočné aku píly. Bez ohľadu na to, o aký typ akumulátorovej píly ide, práca s takouto pílou je mnohonásobne efektívnejšia, ako keby máte píliť ručne. Zároveň sú akumulátorové píly dostatočne kompaktné na to, aby ich bolo možné jednoducho používať prakticky kdekoľvek.

Uhlová alebo iná brúska

V domácej dielni nájde využitie aj kvalitná akumulátorová brúska. Zo všetkých typov brúsok sú zrejme najuniverzálnejšími uhlové brúsky, takže ak do svojej domácej dielne hľadáte dobrú brúsku, v prvom rade porozmýšľajte nad týmto typom. Samozrejme, v akumulátorovom prevedení nájdete aj ďalšie typy brúsok.

Horná fréza

Pre kutilov, ktorí často pracujú s drevenými, či plastovými materiálmi, sú vhodné aj akumulátorové horné frézy. Práve drevo a plast sú totiž materiály, na ktorých opracovanie sú horné frézy určené predovšetkým. Frézovane drážok, či zaoblenie, alebo tvarovanie hrán (a ďalšie úkony) vám s dobrou akumulátorovou hornou frézou pôjde naozaj hladko.

PR článok

Ďalšie články

Čo sú to lineárne vedenia a kde sa využívajú?

V rôznych odvetviach strojárstva (a nielen tam) sa často využívajú aj lineárne vedenia. Tento pojem však nemusí byť jasný...

Jeden z najrýchlejších športov sveta, bedminton

Hrali ste už šport, ktorý svojou rýchlosťou, obratnosťou a vzrušujúcimi momentmi patrí medzi najrýchlejšie disciplíny na svete? Odohráva sa...

Ako začať s meditáciou: Jednoduchý sprievodca pre začiatočníkov

Meditácia je starodávnou praxou, ktorá poskytuje mentálny pokoj, zlepšuje koncentráciu a môže mať pozitívny vplyv na vaše fyzické a...

Ako cvičenie ovplyvňuje fyzické aj duševné zdravie

Zdravý životný štýl je dnes viac než len módnym trendom – stáva sa nevyhnutnosťou v hektickom svete, kde sa...
spot_img

Ďalšie články

Voľný čas v záhrade: Pripravte sa na leto s bazénmi a vírivkami

Leto je tu a s ním aj nekonečné možnosti,...

Čo sa udialo na Slovenskej hudobnej scéne rapu za posledný rok?

Slovenská hudobná scéna má v posledných rokoch nezadržateľný vzostup,...
spot_img

Súvisiace článkyInformácie a tipy pre teba
Odporúčane pre teba